Skip to content

UV BASKI

Ultraviole baskı kurutma tekniği, özel olarak üretimi yapılan ve güneş ışığına karşı dayanıklılık süresi oldukça yüksek olan boyaların kurutma süresini 1 sn. altında bir süreye indiren ve bu işlemin özel taşıyıcılara sahip kurutma makineleriyle yapıldığı bir yöntemdir. UV. boyalar sahip oldukları özelliklerinden dolayı güneşten solma vb. gibi basılı materyale hasar veren etkenlerin yok edilmesini sağlar.

U.V. baskı sistemi, çizim, fotoğraf ve metin baskısı için son derece uygun bir çözümdür. Her tür malzemeye U.V. kurutma sistemi sayesinde istenen sayı ve oranda renklerle sorunsuz baskı yapılabilir. U.V. baskı sistemi ile gravür baskıda elde edilen sonuçları birebir oranda elde edebilmekteyiz.

UV Baskı Nerelerde Kullanılır?

UV Baskının kullanım alanları çok geniş olmakla birlikte müşterilerin ağırlıklı olarak tercihleri ambalaj ve etiket ürünlerinde olmaktadır. Dış ortamlarda kullanılan sıradan etiketlerin, zaman içerisinde renklerinde solma, etiketin ürün üzerinden kalkması, soyulması, sudan etkilenmesi vb. gibi durumlar meydana gelmektedir. UV Baskı ile PVC yada O.P.P. malzeme kullanılarak basılmış etiketlerde ise bu sorunlar büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır.

Ürünler, son kullanıcıların eline geçene kadar geçen süre zarfında etiketlerde herhangi bir deforme söz konusu olmamaktadır. Diğer yandan müşterinin ürün üzerindeki etiketi sökmek talep etmesi durumunda da kağıt etiketlerdeki soyulma ve geride iz bırakması gibi problemleri bütünüyle ortadan kaldırmakta, etiket sorunsuzca ve tümüyle ürünün üstünden sökülebilmektedir.

Ambalaj üzerinde UV Baskı kullanımında ise ürünün içine konacağı şeffaf PVC üstüne yapılan baskı ile hem ürünün tercih edilebilirliği artmakta, aynı zamanda yıpratıcı dış etkenlere karşı koruma sağlayarak ürün ambalajının dayanıklılık süresi arttırmaktadır.

U.V. Baskı Hangi Malzemelere Uygulanabilir?

100 ila 600 mikron içinde kalınlığa sahip ürünler için U.V. Baskı yapılan tesisimizde PVC‘den P.P.‘ye, opak ve şeffaf etiketlerden metalize’ye kadar suya ve güneşe dayanıklı ofset baskı yapabiliyoruz.

Şeffaf PVC Üstüne Ultraviole Ofset Baskı

Takvim, promosyon malzemelerinde, market reyon indirim kartı, ürün kutusu yada çantalarında kullanılan şeffaf PVC üstüne Ultraviole ofset baskı, dış ortamlarda kullanıldığında sıcak, soğuk veya direkt güneş ışığına maruz kaldığında maksimum bir yıl boyunca renklerinde solma olmaz.

Opak PVC Üstüne Ultraviole Ofset Baskı

Ağır hava ve çalışma koşullarından etkilenmesi istenmeyen kartvizitlerde, ürün kutularında, etiketlerde, marketlerin alış veriş arabalarının önünde yer alan reklam alanlarına ve bardak altlığı, cetvel, mouse pad gibi promosyon malzemelerinde kullanılan opak PVC üzerine Ultraviole ofset baskı, dış ortamlarda kullanıldığında sıcak, soğuk yada direkt güneş ışığına maruz kaldığında maksimum bir sene boyunca renklerinde solma olmaz. İstenildiğinde broşür veya sunum dosyası gibi uygulamalar da bu malzemeyle üretilebilir.

Şeffaf Etiket (Sticker)

UV. Baskılı şeffaf etiketler, araçların, iç veya dış cephelerde kullanılan vitrin camlarının üstüne içeriden ve dışarıdan yapıştırılan ürünlerdir. Malzemenin transparan olması UV.

Baskılı şeffaf etiketin ayırt edici özelliğidir. UV. baskı tekniği ve özel UV. boyaları sayesinde sıcak, soğuk ya da güneş ışınlarına maruz kalsa dahi maksimum bir sene boyunca renklerinin solmama garantisine sahiptir.

Opak Etiket (Sticker)

UV. Baskılı opak etiket, araçların, iç yada dış cephede kullanılan vitrin camlarının üzerine dışarıdan yapıştırılan bir üründür. UV. baskı tekniği ve özel UV. boyaları sayesinde sıcak, soğuk yada güneş ışınlarına maruz kalsa dahi maksimum bir yıl boyunca renklerinin solmama garantisine sahiptir.

Özel Pratikte Cam Etiketi (Cam Sticker)

Cam etiketi (cam stickeri) U.V Baskı tekniği ile aynı ya da farklı görsellerin, içten ya da dıştan düz bir biçim de görünmesini sağlar. Yüksek kaliteli baskı neticesinde renkler daha canlı ve parlak görünür. U.V baskı tekniği ve özel U.V boyaları sayesinde sıcak, soğuk ya da güneş ışınlarına maruz kalsa dahi maksimum bir yıl boyunca renklerinin solmama garantisine sahiptir.

O.P.P. ve Yumuşak Malzeme Üzerine UV. Ofset Baskı

O.P.P. malzeme yapı itibarı ile esnek bir malzeme olup kıvırma ve yapıştırma uygulamalarına uyumludur. Her alanda kullanıma açık bir malzeme olan OPP malzemenin UV. baskı ile uyumu güçlüdür. Beraberinde O.P.P. malzemenin netliği ve tutuculuğu yüksek orandadır.

Aydınger Üzerine U.V Ofset Baskı

Aydınger üzerine U.V Baskı tekniği ile transparan aydınger kağıt üstüne kalıcı, canlı ve net baskı alınabilir.

Kredi Kartı, Market Kartları, Özel Üyelik Kartları

Market kartları, kredi kartı, firma kimlik kartları ve özel üyelik kartları üretimi, P.V.C. malzeme üzerine UV. Baskı tekniğiyle gerçekleştirilir.

Gece Lambası

Gece lambasının üstüne montaj yapılarak arasından loş bir biçim de ışık geçmesini sağlayan, geçen ışığın desenli U.V Baskı sayesinde hoş renklere bürünmesini sağlayan P.V.C. malzeme baskısıdır.

Metalize Baskı

O.P.P. malzeme yumuşak ve esnek bir malzeme olup kıvırma ve yapıştırmaya daha uyumludur. Her alanda kullanıma açık bir malzemedir. U.V baskı ile uyumu güçlüdür. Netliği ve tutuculuğu yüksek orandadır.

Bez, Jakron ve Yumuşak Malzeme Üzerine Baskı

Jakron, bez, kumaş, yırtılmaz malzeme, saten çıkartma vb. ürünlere U.V baskı tekniği ile net ve kalıcı baskı alınabilir.